Zamiokulkas zamiolistny – roślina reprezentacyjna

Bardzo elegancką rośliną, która dość śmiało zadomowiła się u nas jest zamiokulkas zamiolistny. Można powiedzieć, że najpierw zagościł w salonach różnych firm, w hotelach, bankach czy restauracjach i tam właśnie został zauważony przez prywatne osoby z zewnątrz, które zechciały mieć go u siebie w domu.

Okazało się, że doskonale sprawdzi się także w roli rośliny pokojowej. Co w nim takiego jest, że wszystkich urzeka? Przede wszystkim atrakcyjny pokrój, żywy zielony kolor mięsistych liści, dosyć szybki przyrost, niewielkie wymagania oraz łatwość rozmnażania.

Rozmnażać można podczas przesadzania do większego pojemnika, bo wtedy najłatwiej pozyskać sadzonki kłączowe. Trochę więcej zachodu jest przy sadzonkach liściowych, ale to też jest dobry sposób rozmnażania zamiokulkasa.

Nie należy do najtańszych roślin, więc warto spróbować wyhodować go samodzielnie. Dorosłe okazy wyglądają atrakcyjnie w wysokich, smukłych pojemnikach z różnego rodzaju materiałów.

Dobór donic zależy od wystroju i charakteru pomieszczenia, w którym staną kwiaty.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.