Wybieramy kompas

Wybierając się w nieznane warto mieć ze sobą kompas. Dzięki niemu z łatwością odnajdziemy drogę nawet wtedy, gdy się całkowicie zgubimy. W większości przypadku wystarczy nam kompas o podstawowych funkcjach. Te bardziej zaawansowane przydadzą się bardziej doświadczonym podróżnikom.

www.jednosc-boronow.pl

Na jakie cechy trzeba zwrócić uwagę kupując kompas? Najważniejszą kwestią jest to, żeby kompas posiadał lusterko, celownik oraz ruchomą igłę. Są to bowiem podstawowe elementy kompasu. Znajdziemy je w niemal każdym modelu. Bardziej profesjonalne modele posiadają dodatkowo całą ruchomą tarczę, jednak taka opcja nie będzie nam potrzebna podczas biwaku czy wypraw.

Koniecznie zwróćmy uwagę, czy sprzęt wypełniony jest niezamarzającym płynem. Jeśli takiego zabraknie, lepiej zrezygnować z zakupu takiego modelu. Bardzo przydatna będzie możliwość wyboru skali. W większości modelach kompasów istnieje kilka skali, które możemy dostosować do aktualnych potrzeb.

Z pewnością zaletą kompasu będzie wbudowane szkło powiększające oraz elementy fluorescencyjne.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.