Woda – niezbędna roślinom

Bodaj najważniejszy składnik, którego musimy dostarczyć roślinom to woda. Sami zresztą wiemy, że bez picia nie ma życia, więc bez wody żaden człowiek, zwierzę ani roślina obejść się nie mogą.

Dostarczenie odpowiedniej dawki wody hodowanej roślinności to istotna sprawa – na szczęście dziś nie stanowi to problemu. Wystarczy nalać wody z kranu do konewki lub przykręcić wąż ogrodowy do kurka i w ciągu paru chwil wszystko jest załatwione.

Liczy się jednak umiar oraz wiedza odnośnie tego, jakie gatunki roślin potrzebują danej ilości wilgoci. Są bowiem rośliny, którym w toku normalnej pielęgnacji przyda się woda raz na tydzień, ponieważ nie mają one sporych wymagań w tej materii.

Okazy, które naturalnie występują na terenach bardzo suchych, jak na przykład kaktusy, potrafią obejść się bez podlewania nawet przez kilka tygodni. Kwiaty doniczkowe potrzebują więcej wody, zwłaszcza w okresie podwyższonych temperatur.

Latem musimy uważać na to, by nasza hodowla nie uległa przesuszeniu, dlatego regularne podlewanie ma bardzo duże znaczenie.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.