Nasza fizjologia i budowa układu mięśniowego sprawiają, że mamy całkiem szeroki zakres kontroli nad ekspresją naszej twarzy. Możemy marszczyć czoło, wprawiać w ruch policzki czy okolice naszego nosa.

Po podaniu botuliny lekarze zalecają, aby nieco gimnastykować facjatę w miejscu, w którym został wstrzyknięty preparat. Ma to na celu pobudzenie mięśni do pracy, ale pomaga także preparatowi w skutecznym działaniu.

Cały czas trzeba jednak mieć na uwadze kwestię podstawową – każde ciało jest inne. Nikt nie ma prawa gwarantować, że identyczna dawka botoksu podana w tym samym miejscu u dwóch różnych pacjentów zachowa się jednakowo.

Dlatego dobrą praktyką fachowców wykonujących zabiegi jest wyznaczanie wszystkim klientom wizyty kontrolnej. Zwykle powinna się odbyć po około 10 dniach.

Można wówczas sprawdzić, czy wszystko zadziałało jak trzeba. Istnieje też możliwość dokonania korekty, jeśli zostaną stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości.

depilacja laserowa efekty

Dobrego i dbającego o pacjenta specjalistę można poznać po tym, że pamięta o tym aspekcie.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.