To, że macie małe dziecko nie musi oznaczać, że jesteście skazani wyłącznie na wakacje w kraju. Wyjazd za granicę jest obecnie na wyciągniecie ręki, ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

W zależności od miejsca pobytu, które wybierzecie na wakacje, trzeba dziecku wyrobić dowód lub paszport. Czas oczekiwania na dokumenty wynosi około 30 dni.

Wybierając kurort i pokój trzeba mieć na względzie przede wszystkim dobro dziecko. Trzeba szukać, zatem udogodnień, dlatego wybór pokoju na wysokim piętrzę nie wchodzi w grę.

Najlepszym środkiem transportu w przypadku wakacji ze granicą jest lot samolotem. Warto zebrać ze sobą fotelik samochodowy, który może się przydać przy transporcie maluszka już na miejscu.

Do picia należy dawać dziecku jedynie butelkowaną i przegotowaną wodę, aby nie dopuścić do zatruć pokarmowych. Należy przestrzegać również szczególnych środków higieny i myć jak najczęściej ręce, wyparzać smoczki i kubki. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla dziecka. Nieodzowne mogą okazać się kocyki minky dla dziewczynki i chłopca.

Zabawki oraz buzie dziecka myć przegotowaną wodą podobnie, jak owoce i warzywa, które dajemy dziecku. Dzięki powyższym wskazówką wakacje z maluszkiem za granicą powinny być udane.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.