Wakacje z dzieckiem nad jeziorem – o czym pamiętać?

Wakacje z dzieckiem zapewne każdemu rodzicowi spędzają sen z powiek, niezależnie od tego czy planujemy wyjazd nad morze, w góry czy nad jezioro. Zawsze trzeba pamiętać o ważnych kwestiach, zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy oraz odpowiednio zaplanować urlop.

Oto kilka porad, o czym trzeba pamiętać wybierając się z dzieckiem na urlop nad jeziorem. Przede wszystkim warto skontrolować, czy dziecko ma alergię oraz na co.

Pleśń i roztocza są popularnym alergenem występujących nad jeziorami, ze względu na obecność lasów i terenów podmokłych. Może się zatem okazać, że pomysł wyjazdu będzie dla dziecka uczulonego na roztocza kompletnie nietrafiony.

Ponadto warto się zorientować, czy maluch nie ma alergii na pyłki roślin i sprawdzić, jakie drzewa rosną tam, dokąd się wybieramy. Ponadto trzeba pamiętać, aby rozrywki i atrakcje dopasowywać do wieku dziecka.

Rejs jachtem będzie świetną atrakcją dla ucznia podstawówki, ale niekoniecznie dla przedszkolaka. Małe dzieci są bardzo ruchliwe, zatem lepszy dla nich będzie krótki spływ kajakowy.

Warto zabrać ze sobą apteczkę z najważniejszymi lekami oraz plastrami, środek przeciwko komarom oraz krem z filtrem.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.