Uprawy jadalne sposobem na zdrową żywność

Chyba każdy z nas chciałby jeść smacznie, a przy tym zdrowo. Piękny postulat, jednakże z przyczyn obiektywnych trudny do zrealizowania. Zdecydowana większość jarzyn i owoców jakie znajdują się w obrocie handlowym pochodzi z masowych upraw ulokowanych w różnych częściach świata. Aby uczynić produkcję roślin jadalnych bardziej efektywną, hodowcy stosują polepszacze, sztuczne nawozy, a także syntetyki przyspieszające proces dojrzewania. Na przykład banany zbierane na plantacjach w Ameryce Południowej dojrzewają na statkach, którymi płyną do Europy – i bynajmniej nie jest to naturalne dojrzewanie.

Dlatego jeśli zależy nam na zdrowiu swoim i naszych bliskich, starajmy się uprawiać warzywa i owoce samodzielnie. Oczywiście nie każdy ma taką możliwość, bo trzeba mieć kawałek ziemi. Jeśli jednak on jest, to róbmy z niego właściwy użytek. Siłą rzeczy na działce ani koło domu nie możemy hodować wszystkich okazów, ale te, które uprawia się w Polsce może pozyskiwać we własnym zakresie każdy z nas. Taka zdrowa dieta na pewno pozytywnie wpłynie na każdy organizm.

Jeżeli chcesz jeść zdrowo, sprawdź nasze menu cateringu Pitaya Catering i zobacz, co przygotowaliśmy

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.