Uprawa hydroponiczna

Uprawa roślin bez ziemi jest dosyć popularną i coraz chętniej stosowaną metodą. Dla wszystkich, którzy chcą otaczać się zielenią a nie mają zbyt dużo czasu, by zająć się nią odpowiednio, hydroponika jest idealnym rozwiązaniem. Dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne doniczki, ale jeśli jest to niemożliwe, wystarczą szklane wazony i plastikowe kubki czy doniczki.

www.wadowice.malopolska.pl

Domowym sposobem można zorganizować naczynia do uprawy hydroponicznej. Jeżeli wazony są przezroczyste, to wspaniale podkreśli efekty uprawy. Do zadań właściciela roślin należy sprawdzanie poziomu wody w pojemnikach, który najczęściej uzupełnia się co dwa tygodnie, ważne jest dostarczanie nawozów.

Raz na kwartał wskazane jest obmycie roślin i pojemników pod prysznicem oraz przepłukanie keramzytu. Cały czas należy kwiaty obserwować, by dostrzec każdą niekorzystną zmianę i móc szybko interweniować. Co kilka lat na pewno konieczne będzie przycięcie skłębionych i obumarłych korzeni i pędów, a być może również wymiana pojemników na większe.

Taki rodzaj uprawy roślin jest atrakcyjny i mało absorbujący.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.