Tajemnica orientalnego Maroko

Niewątpliwe bardzo urokliwym i wbrew pozorom różnorodnym afrykańskim kierunkiem jest Maroko. Znane przynajmniej z nazwy wielu turystom. Jednak tutaj trzeba przyjechać. Nie da się opisać zapachu orientu, połączonego z niepowtarzalnym krajobrazem. Jeśli, ktoś powie ci, że najważniejszym punktem zwiedzania musi być targ, gdzie kupcy usilnie nakłaniają do zakupu, z pewnością się zdziwisz.

Przecież, co może być ciekawego w spacerze wśród nachalnych sprzedawców? A jednak stanąć na takim targu to naprawdę niezapomniane wrażenie i większym zdziwieniem jest fakt, że faktycznie dałeś się naciągnąć na ten uroczy dzban. To właśnie jest tajemnica Maroko zamknięta w licznych labiryntach uliczek. Wśród murów medyny, piasku pustyni, zapachu roślinności, czy u podnóża gór Atlas. Marakesz słynne miasto czerwonych murów idealnie kontrastuje z bielą domów w Essaouira. Jeśli znudzi się gwar i tętniące życiem medyny bez trudu znajdzie się odrobinę luksusu w pięknych hotelach w Agadirze.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.