Polak na wakacjach

Zgodnie z danymi zawartymi w ostatnich raportach turystycznych, Polacy coraz częściej wyjeżdżają na drogie wakacje zagraniczne, a co za tym idzie, rosną również ich wymagania co do tego rodzaju wyjazdów. Najbardziej po drodze jest rodakom do Turcji, Grecji oraz Egiptu, gdzie wielu zatrzymuje się w hotelach pięciogwiazdkowych lub wykupuje bogatą opcję pobytu all inclusive.

Dwa lata temu, czyli w 2012 roku, przeciętny koszt za takie wakacje wynosił nas Polaków – ponad pięć tysięcy złotych. Warto zauważyć, że ta kwota z roku na rok wykazuje wyraźną tendencję wzrostową.

Najwyraźniej wysoka cena nie jest przeszkodą dla Polaków, których na wczasach zagranicznych wcale nie ubywa, a wręcz przeciwnie. Jadąc na wakacje pragniemy jednak sprawdzonego i zaufanego biura podróży, lotu czarterowego, a przede wszystkim wszelkich wygód w hotelu.

Pobyt all inclusive staje się więc czymś naturalnym. Zresztą, dla wielu jest to także sposób na uchronienie się przed pokusą niezaplanowanego wydawania pieniędzy, na przykład w zagranicznej knajpce.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.