Jeżeli na wakacje z dzieckiem wybieracie się nad morze, to trzeba zapewnić mu ochronę przed groźnymi promieniami UV i przed meczącymi upałami. Kapelusik na głowie czy czapeczka to podstawa ubioru malca. Przewiewna majteczki i koszulka są o wiele lepsze, niż latanie całkiem na golasa, co jest częstą praktyką.

Przed wyjściem z domu najlepiej posmarować dziecko kremem z wysokim filtrem UV ok. 50, czynność tą powtarzać również w ciągu dnia. Pakując rzeczy na plażę najlepiej zabrać ze sobą parasol, który da dziecku trochę cienia.

www.hanzeatycki.pl

A przygotowując prowiant, nie należy zapomnieć o dużej ilości wody, aby móc w ciągu dnia często uzupełniać jego poziom płynów. Warto mieć też ze sobą jakiś basenik, aby dziecko mogło w nim spokojnie siedzieć i chłodzić się w wodzie. Fale w morzu mogą być, bowiem dla najmłodszych zbyt zdradliwe.

W godzinach 10-15 najlepiej spędzać czas w zacienionym miejscu, lub pomieszczeniach, aby nie narażać dzieci na te najsilniejsze promieniowanie w ciągu dnia. Z tego względu najlepiej udać się z maluchem na plaża z rana lub po południu.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.