Pielęgnacja kwiatów domowych w okresie grzewczym

Dla doniczkowych roślin okres zimowy jest bardzo niekorzystny. Ogrzewanie mieszkania powoduje znaczne wysuszenie powietrza, czego kwiaty bardzo nie lubią.

W pierwszym rzędzie należy im zapewnić choć trochę wilgoci poprzez częste spryskiwanie. Do tej czynności, tak samo jak do podlewania, koniecznie trzeba używać odstanej wody o temperaturze pokojowej.

Ważne jest także częste odkurzanie liści miękką ściereczką lub specjalnym pędzlem. Można również stosować letni prysznic szczególnie do tych z włoskami lub kutnerem, bo nie wolno ich przecierać szmatką czy gąbką.

Ta czynność pielęgnacyjna pozwala roślinom chłonąć więcej światła, którego zimą jest bardzo mało. Krótkie dni, firanki, zasłonki to czynniki ograniczające dostęp oświetlenia niezbędnego każdej roślinie.

Najczęściej mniejsze kwiaty stawiane są na parapetach okiennych, pod którymi znajdują się kaloryfery. Trudność polega na tym, że kwiaty powinny być odsunięte od źródeł ciepła a jednocześnie stać w najjaśniejszym miejscu.

Trzeba rośliny obserwować i w razie potrzeby przenosić do innych, chłodniejszych, jasnych pomieszczeń.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.