Moda na uprawianie roślin w mieście przyszła do Polski już na dobre. Ogrodnictwo nie jest już zajęciem dla wybranych, a zajmowanie się kwiatami doniczkowymi i nie tylko – pracą kwiaciarek. Coraz częściej sadzimy kwiaty w zaciszu swojego mieszkania, ponieważ jest to zajęcie relaksujące i przynoszące miłe rezultaty w postaci ozdobnych walorów kwitnących roślin.

Popularnością cieszy się również uprawianie kwiatów, ziół i warzyw na własnym balkonie, nawet w centrum dużego miasta. Jeśli nie mamy doświadczenia w pracach ogrodniczych, a także nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, warto jest spróbować na początek zasiać lub zasadzić mało wymagające rośliny, które będą cieszyć nasze zmysły niezależnie od tego, z jaką regularnością je podlewamy, czy są odpowiednio dużo wystawione na słońce lub czy mają zapewnioną odpowiednio wysoką temperaturę. Popularne rośliny balkonowe to pelargonie, begonie i aksamitki.

Możemy również spróbować posadzić na balkonie piękne i aromatyczne zioła, jak mięta, oregano, bazylia, tymianek czy szałwia.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.