Było o twarzy, ciele i włosach – ciężko pominąć w tym kontekście paznokcie. Wszyscy generalnie wiemy, że powinny być one zadbane i jak najlepiej się prezentować, jednakże nie każdy potrafi uzyskać takie efekty w domowych warunkach. Jeśli są z tym problemy, można śmiało skierować swoje kroki do gabinetu kosmetycznego. Tam wykwalifikowany personel weźmie nasze dłonie i stopy w obroty, a my będziemy się cieszyć ich nienaganną prezencją.

Manikiur to pojęcie, za którym kryje się całe spektrum zabiegów, którym można poddawać paznokcie u dłoni. Chodzi zwłaszcza o piłowanie i przycinanie ich w taki sposób, by uzyskać idealnie równą strukturę o jednakowej fakturze. Na tym nie koniec, bo paznokcie można też odżywiać specjalnymi preparatami. Ich głównym składnikiem jest zwykle kreatyna, czyli podstawowy budulec paznokcia.

Oprócz tego korzystne są witaminy A i E, pyłek pszczeli, a także krzemionka z morza japońskiego. Wszystkie te substancje połączone razem tworzą japońską pastę, którą w niektórych gabinetach nakłada się na paznokcie. Służy ona doskonale zwłaszcza klientom o kruchych i łamliwych płytkach. Na uwagę i troskę zasługuje także skóra na piętach, ma bowiem tendencję do twardnienia.

Tu pomoże usuwanie martwego naskórka za pomocą specjalnej frezarki. W domu podobny efekt uzyskamy za pomocą tarki lub pumeksu.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.