Ozdobne z liści

O indywidualnym charakterze rośliny świadczy dużo czynników. Tym, na który każdy z nas w pierwszej kolejności zwraca uwagę są liście. To one decydują o wyborze kwiatów, kiedy kupujemy je dla siebie lub innych osób. W sklepach jest bardzo duży wybór jeśli chodzi o kolorystykę i wielkość roślin. Powinniśmy wiedzieć, do jakiego wnętrza kwiaty mają być przeznaczone, bo jego metraż i styl, w jakim jest urządzone ma tutaj duże znaczenie.

W pomieszczeniach oszczędnie wyposażonych, nawet dość surowo, doskonale zaprezentują się wszystkie rośliny o dużych i ciekawie wybarwionych liściach. Na tle jasnych ścian i prostych mebli elegancko wyglądają np. krotony, kaladium, afelandry czy maranty. W przypadku dużych roślin warto ograniczyć się do jednego egzemplarza, ponieważ ważne jest zachowanie równowagi we wnętrzu i jeden duży kwiat stanowi już bardzo efektowną dekorację. Nieco mniejsze można ustawić w grupach np.

kilka krotonów razem, żeby podkreślić dość mocny efekt kolorystyczny w ascetycznym wnętrzu.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.