Odwiedzajmy sąsiedzkie kraje!

W ostatnich latach Polacy bardzo często wyjeżdżają na wakacje za granicę. Rzadko kiedy podczas urlopu odwiedzamy jednak sąsiedzkie kraje – wolimy pojechać do Włoch, Francji, Hiszpanii czy też Tunezji, podczas gdy na Słowacji czy też w Niemczech również jest mnóstwo pięknych i ciekawych miejsc.

Jeśli chodzi o Czechy i Słowację, to z pewnością warto wybrać się w tamtejsze góry. Przypomnijmy, że większość Tatr to Tatry słowackie (największy szczyt tego pasma znajduje się właśnie po stronie słowackiej).

Czechy to również wspaniała Praga, czyli jedno z najpiękniejszych europejskich miast. Ukraina i Niemcy także mają sporo do zaoferowania turystom.

Litwa czy Białoruś są może nieco mniej atrakcyjne pod tym względem, ale i tam warto pojechać (na przykład od Wilna). Odwiedzanie sąsiedzkich państw jest proste pod względem logistycznym i tanie.

Warto tam jeździć, bo poznając okoliczne kultury, lepiej poznamy też tę naszą, która przecież wyrosła w dużej mierze pod ich wpływem.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.