Na co zwrócić uwagę kupując namiot?

Kupno namiotu z pewnością nie powinno być kwestią przypadku. Nie możemy kierować się wyłącznie ceną czy ilością osób, które namiot pomieści.

Istotna jest także konstrukcja namiotu oraz inne detale, które mogą ułatwić lub utrudnić nam korzystanie z namiotu. Zwróćmy uwagę na sposoby wentylacji namiotu.

W wielu z nich znajdują się otwory wentylacyjne umieszczone w tropiku. Zaleca się, aby było kilka takich otworów.

Dużym ułatwieniem będzie możliwość regulacji wielkości otworu. Jeżeli podróżujemy większą liczbą osób wskazane jest, żeby namiot miał dwa wejścia.

Dzięki temu każdy z użytkowników zyska minimalny komfort przy wchodzeniu lub wychodzeniu z namiotu. Zaletą takiego rozwiązania jest także dodatkowy przedsionek.

Dzięki załączonym odciągom będziemy mogli stabilnie rozłożyć namiot. Za najpraktyczniejsze uważane są odciągi dwupunktowe.

Dodatkowym elementem namiotu będą okienka wykonane z folii czy fartuchy przeciwśnieżne. Są to jednak detale, które jedynie poprawią komfort korzystania z namiotu.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.