Majowie i Aztekowie

Przenosimy się na zupełnie inny ląd, poza Eurazję. Naszym celem jest zachodnia część globu, a konkretnie Ameryka.

Na terenie dzisiejszego Meksyku, a także na terenach należących do Ameryki Południowej, pozostały ślady wspaniałych cywilizacji Majów oraz Azteków, których dorobek jest porównywalny z tym, który mają na swoim koncie Egipcjanie czy Grecy. Udało się tam stworzyć kompletne systemy religijne, rozwijać naukę na licznych polach, a także opanowano bardzo zaawansowane metody budowlane.

Unikalne piramidy będące dziełem architektów sprzed wieków zachowały się do dziś – niektóre w bardzo dobrym stanie. Wciąż nie udało się odpowiedzieć na niektóre pytania odnośnie technicznych możliwości tworzenia tak skomplikowanych budowli.

Opierając się na mitologii tamtych terenów oraz historycznych freskach część badaczy wysuwa nawet śmiałe teorie dotyczące udziału w budowie piramid istot pozaziemskich, jednak z oczywistych względów musimy traktować takie koncepcje z dużym dystansem. Ciężko jednak zaprzeczyć, iż ci szczególni Indianie zostawili po sobie wspaniałe budowle godne zobaczenia.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.