Kwas hialuronowy, sposób na piękno

O dobroczynnym działaniu stosowania ostrzykiwania skóry przy użyciu toksyny botulinowej nie trzeba dużo się rozpisywać, ponieważ prawdopodobnie każdy słyszał o tej metodzie. Choć jest tak popularna, nie każdy zdaje sobie sprawę z jej szkodliwego działania, w sytuacji nie prawidłowej iniekcji.

Dlatego też powstaje wiele łagodniejszych metod niewpływających na paraliżowanie mięśni twarzy. Najnowszym stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, daje bardzo dobre efekty minimalizowania zmarszczek bez nadawania efektu maski.

Oczywiście zastosowanie jego w formie iniekcji jest zabronione w kosmetyce, niemniej jednak stosuje się go w formie małych cząsteczek, jako główny składnik preparatów kosmetycznych w postaci kremów, masek, emulsji, a także lotionów. Duża cząsteczka nie mogłaby być stosowana w kosmetykach, ponieważ nie pokonałaby bariery skórnej.

Jednak ze względu na jej dobroczynne oddziaływanie, opracowano jej mniejsze formy, jak również stosuje się specjalne urządzenia oraz metody wprowadzania kwasu hialuronowego w głąb skóry. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu mezoterapii oraz ultradźwięków.

Kosmetyka estetyczna wykorzystuje jego oddziaływanie nie tylko w celu spłycenia zmarszczek oraz blizn, ale również, jako bardzo efektowny zabieg głęboko nawilżający skórę, rozjaśniający oraz stymulujący procesy ochronne naskórka. Ze względu na jego naturalne pochodzenie jest niezwykle bezpieczną substancją stosowaną w kosmetyce i medycynie estetycznej.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.