Osoby, które chcą zawodowo zajmować się komponowaniem bukietów, powinny rozważyć zapisanie się na kurs florystyczny. Jest on organizowany w niemal wszystkich większych miastach.

Można się zapisać zarówno na kurs podstawowy, jak i zaawansowany. Jakie zagadnienia omawiane są na tego rodzaju kursach? Program nauczania zależy od szkoły.

Wielu wykładowców omawia takie zagadnienia, jak teoria barw, która ma duże znaczenie w komponowaniu bukietów. Uczestnicy kursu zapoznają się także z podstawowymi zagadnieniami i technikami florystyki.

Dowiedzą się jak dobierać materiał roślinny w zależności od okazji. Należy bowiem pamiętać, że inne kwiaty wybiera się na ślub, a inne na pogrzeb.

Dzięki przebyciu kursu florystycznego można samodzielnie układać bukiety. Często takie osoby znajdują zatrudnienie w kwiaciarniach.

Niektórzy specjalizują się w określonych dziedzinach, jak np. we florystyce ślubnej.

Z kolei kurs rozszerzony obejmuje więcej zagadnień. Niekiedy istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu, który potwierdza nasze umiejętności.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.