Kupujemy kubek turystyczny

Wybierając się na pieszą wyprawę, warto mieć ze sobą kubek turystyczny. Możemy w nim przechowywać zarówno ciepłe, jak i zimne napoje. Można wyróżnić dwa rodzaje kubków turystycznych. Pierwsze z nich cechują się idealną szczelnością. Mają bowiem próżniową konstrukcję oraz szczelnie zakręcane wieczko. Drugi typ kubków turystycznych posiadają próżnię między dwoma ściankami.

Wieczko z kolei wykonane jest w tworzywa sztucznego. Z tego powodu drugi typ kubków turystycznych nie zapewnia stuprocentowej szczelności. Każdy z tych rodzajów kubków ma swoje wady i zalety, dlatego wybór powinien być dostosowany nie tylko do naszych preferencji, ale również do długości wyprawy. Przed wyborem konkretnego modelu, powinniśmy mieć na uwadze kształt oraz pojemność danego kubka. Istotnym kryterium jest głównie kształt, który znacząco wpływa na stabilność kubka. Zaleca się wybór kubków o dużej powierzchni dna.

Dzięki temu trudniej będzie je przewrócić, zatem idealnie nadają się do postawienia na każdy typ podłoża.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.