Kosmetyka estetyczna

Ciągłe dążenie do doskonałości, obserwowane codziennie wśród artystów, chęci wyglądania młodziej, pozbycia się wszystkich mankamentów figury, czy niedoskonałości cery, sprawiła, ze rynek kosmetyczny i medyczny zrobił bardzo duży krok do przodu. Coraz częściej panie zasięgają porad u dermatologów estetycznych oraz chirurgów plastycznych. Korzystając z zabiegów ostrzykiwania Botoksem oraz kwasem hialuronowym, a także innych substancji. O ile rynek medycyny na tym zyskał, to w kosmetyce zaczął pojawiać się kryzys, małe gabinety kosmetyczne miały coraz mniej klientów i dość dużo z nich zniknęło. Jednak wprowadzenie studiów magisterskich oraz rozwój technologii kosmetologicznej sprawił, że powstała nadzieja, dla rynku kosmetycznego. Dzisiaj bardzo dobrze funkcjonują gabinety, które w swojej ofercie posiadają zabiegi z zakresu kosmetyki estetycznej.

Różnica pomiędzy lekarzami, kosmetologiem polega na tym, że kosteczka nie może przerywać ciągłości skóry w związku, z czym wszelkie stosowania wstrzyknięć pod skórnych nie należy do jej zakresu. Również sprzęt, którym pracuje posiada niższe, niż w medycynie parametry. A to wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentek i mniejszą inwazyjność zabiegów. Mimo tego kosmetyka estetyczna to liczna lista zabiegów, niezwykle skutecznych i przynoszących rezultaty. Alternatywne technologie dla chirurgicznych metod, pozwalają panią, które boją się igieł, czy powikłań po operacyjnych, cieszyć się piękną i zdrową cerą oraz zgrabną sylwetką.  .

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.