Kiedy powinniśmy zrezygnować z masażu?

Masaż większości ludzi zdecydowanie kojarzy się z przyjemnymi doznaniami i odprężeniem tak potrzebnym zmęczonemu ciału i zajętej psychice. Jednak ten świetny środek o działaniu relaksacyjnym i zdrowotnym w niektórych sytuacjach jest stanowczo odradzany. Kto powinien zrezygnować z wizyt w gabinecie masażu? Przede wszystkim kobiety w okresie ciąży, ale także podczas menstruacji.

Klasyczny masaż może zagrozić także osobom ze wszelkiego rodzaju tętniakami, naczyniakami i żylakami. Nie ulega wątpliwości, że przeciwwskazaniem do poddania się zabiegom w gabinecie masażu są także ropne zmiany skórne czy stany zapalne organizmu. Techniki masażu odradzane są także osobom zmagającym się z zaburzeniami krzepliwości krwi, nadciśnieniem czy zaawansowaną miażdżycą.

Nie ulega wątpliwości, że masaż wykonany rękoma specjalisty może mieć zbawienny wpływ zarówno na ciało, jak i psychikę człowieka. Jednak jak wynika z powyższego, istnieją sytuacje, w których taka forma relaksu może być wręcz szkodliwa. Warto więc zapoznać się z przeciwwskazaniami do masażu zanim udamy się do gabinetu fizjoterapeutycznego czy salonu urody.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.