Palenie papierosów jest szkodliwe. Dla całego organizmu. Oznaką palenia, niszczenia organizmu od wewnątrz jest bardzo często wygląd zewnętrzny. Długotrwałe sięganie po papierosy skutkuje zniszczoną cerą, która dużo szybciej się starzeje. I zmarszczkami, których w pewnym wieku można byłoby spokojnie uniknąć.

Zniszczonej papierosami skórze twarzy nie pomogą żadne drogie specyfiki. Nawet najdroższe kremy przeciwzmarszczkowe. Dlaczego? Bo kremy nie przenikają głęboko w skórę, działają tylko powierzchniowo. A papierosy wręcz odwrotnie – wyniszczają ją od wewnątrz. Jak to się dzieje? Pod wpływem nikotyny w organizmie rośnie liczba wolnych rodników, które są szkodliwe dla organizmu.

Wysuszają też skórę. Antyoksydanty walczące z wolnymi rodnikami na nic się wówczas zdają. Dlatego łączenie palenia z drogimi kremami przeciwzmarszczkowi nie daje niestety żadnych rezultatów. Może zamiast wydawać połowę pensji na specyfiki na zmarszczki, lepiej rzucić palenie. Wyjdzie to i na zdrowie i korzystnie na wygląd.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.