Jaki powinien być masażysta?

Zawód masażysty cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Niewątpliwie wynika to z zapotrzebowania społeczeństwa oraz mody na odwiedzanie gabinetów masażu.

Jednak czy każdy może zostać masażystą? Nie trudno się domyślić, że nie, bowiem jest to zawód, który wymaga nie tylko starannego przygotowania i poświęcenia, ale również pewnych predyspozycji zdrowotnych i osobowościowych. Przede wszystkim osoba chcąca zostać masażystą nie może zmagać z się poważnymi chorobami, wadami postawy i kręgosłupa.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Praca masażysty to ogromny wysiłek fizyczny wykonywany na stojąco.

Ponadto kandydat na masażystę nie może mieć tendencji do żylaków czy chorób zwyrodnieniowych rąk. A jak wygląda kwestia osobowości? Bezsprzecznie zawód masażysty nastawiony jest na kontakt z drugim człowiekiem, dlatego też wykonująca go osoba powinna cechować się dużą taktownością i empatią oraz kulturą osobistą.

Nie ulega wątpliwości, że zawód i praca masażysty są bardzo atrakcyjne i przyszłościowe, jednak należy pamiętać, że nie jest to droga, którą może obrać każda osoba marząca o takim zajęciu.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.