Jak wybrać namiot rodzinny?

Wyprawy rodzinne pod namiot są duża atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla kilkuosobowej rodziny przeznaczone są większe rozmiarowo namioty. W zależności od modelu, niektóre namioty mogą pomieścić nawet sześć osób.

Namioty rodzinne mają nieco bardziej skomplikowaną konstrukcję. Ze względy na swoje rozmiary, namioty rodzinne cechują się większą wytrzymałością i stabilnością. Jednakże przekłada się to na wagę namiotu.

Duże namioty są znacznie cięższe od ich turystycznych odpowiedników. Warto zwrócić uwagę na wielkość przedsionka. Duży przedsionek jest bardzo pożądany w tego typu modelach.

W przedsionku można pomieścić wszystkie sprzęty i akcesoria potrzebne do biwakowania. Kupując namiot rodzinny zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału jest on wykonany. Podłoga powinna być wykonana z wytrzymałego i wodoodpornego materiału.

Dzięki temu nie będziemy narażeni na wilgoć w środku namiotu. Warto wspomnieć, że namioty rodzinne ze względu na swoje gabaryty, często są kłopotliwe w rozłożeniu.
Wakacje są ważne także dla najstarszych gdyż duży stres może spowodować jąkanie u dorosłych

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.