Istota przenika substancji w kosmetyce estetycznej

Kosmetyka estetyczna charakteryzuje się zastosowaniem metod alternatywnych dla inwazyjnych zabiegów medycznych. Ich główne działanie opiera się na pokonaniu bariery naskórkowej, w celu jej głębszego regenerowania, odżywienia i ogólnego poprawienia wyglądu.

W czasie wykonywania wszystkich zabiegów stosuje się niezwykle intensywne kosmetyki, które potęgują działanie zabiegu. Jednak oddziaływując na skórę metodą ultradźwięków oraz mezoterapii, wykorzystuje się, tzw.

preparaty sprzęgające, które zapewniają odpowiedni kontakt głowicy ze skórą i ułatwiają wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. Preparatami tymi są najczęściej olej parafinowy i żel do USG, dostępna jest również szeroka gama ampułek i serum o konsystencji żelu, które mogą być aplikowane bezpośrednio pod ultradźwięki i mezoterapie bezigłową.

Działają na skórę poprzez naturalne wibracje, dające efekt mikromasażu, przyczyniając się do głębokiego oczyszczenia, regeneracji i odnowienia naskórka. Wszelkie stosowane preparaty zawierają wiele dodatkowych substancji, głównie witaminowych i ukierunkowanych na potrzeby skóry klientki.

Pozwala to na spotęgowanie efektu zabiegu, co oczywiście spotyka się z jeszcze lepszym zadowoleniem i uznaniem metody za bardzo skuteczną i godną polecenia. Jak widać zabiegi kosmetyki estetycznej również gwarantują widoczne efekty poprawiające jakość skóry, spłycenie zmarszczek, działanie liftingujące oraz ogólna poprawę kondycji i wyglądu skóry.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.