Emeryci wyjeżdżają na Florydę

Floryda to miejsce często wybierane i odwiedzane przez turystów ze względu na tropikalny klimat, piękne plaże i wiele atrakcji dla dzieci. Mimo że miesiące letnie to czas zarówno wzmożonych opadów jak i trudnych do zniesienia wysokich temperatur, to miesiące od listopada do maja są wręcz wymarzone na wypoczynek.

To właśnie wtedy amerykańscy emeryci odwiedzają swoje letnie domy albo zamieszkują w ośrodkach specjalnie przystosowanych dla starszych osób. Mieszkańcy mają dostęp do licznych atrakcji, takich jak pola golfowe, baseny, korty tenisowe oraz jadalnie czy biblioteki, gdzie mogą spędzać czas ze swoimi rówieśnikami.

Oprócz tego, mogą udać się do parków rozrywki takich jak Disney World czy SeaWorld, które gwarantują wspaniałą zabawę nie tylko dla dzieci. Latem natomiast, kiedy wysokie temperatury stają się niebezpieczne dla starszych ludzi, a wysoka wilgotność powietrza trudna do wytrzymania, emeryci jadą na kilka miesięcy do swoich domów, położonych w chłodniejszych częściach Ameryki, aby powrócić do stanu słońca kolejnej zimy.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.