Deska ratunku przy nowotworach

Na ten moment z największymi nadziejami na konopie indyjskie spoglądają osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi. Lekarze przyznają, że silnie skoncentrowane składniki oleju z kwiatów konopi indyjskich mogą doskonale wpłynąć na organizm pacjenta – radykalnie podnoszą naturalne zdolności obronne, a także skutecznie uderzają w nowotwory. Oczywiście dla najlepszych efektów ważne jest odpowiednie dawkowanie.

Zwykle leczenie zaczyna się od bardzo małych ilości oleju, które są w razie potrzeby zwiększane. Choć olej konopny może być skutecznym lekiem, to nie wszędzie można go stosować. Kluczowy jest tutaj stosunek prawa w poszczególnych krajach do konopi indyjskich jako takich.

Jeśli obowiązują daleko idące restrykcje, to często niemożliwa jest również sprzedaż i używanie środków jedynie wyprodukowanych na bazie tych roślin. Chodzi przede wszystkim o olej, który w pewnych okolicznościach może zawierać wysokie stężenie THC. Ten problem można dziś jednak wyeliminować dzięki specjalnie hodowanym konopiom.

Odmiany są tak modyfikowane, aby zminimalizować w nich udział związku THC, przez co w zasadzie tracą one swoje psychoaktywne właściwości. Równocześnie w niezmienionym stanie pozostają inne substancje, dzięki którym pacjenci mają szansę wracać do zdrowia. Dodajmy, że z oleju konopnego korzystają obecnie nie tylko pacjenci chorzy na nowotwory, ale również na padaczkę czy AIDS.

To jasno pokazuje, że kontrowersyjna roślina w rozsądnych rękach może się ludzkości bardzo dobrze przysłużyć.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.