Czym jest drenaż limfatyczny?

Salony SPA z uwagi na coraz większą konkurencję, ale także na rozwój kosmetologii prześcigają się w ofertach zabiegów, które dla zwykłych śmiertelników mają być gwarancją pięknego ciała i świetnego samopoczucia. Jednak w katalogach salonów odnowy biologicznej możemy spotkać się z nazwami zabiegów, które brzmią dla nas jak całkowita abstrakcja.

Niewątpliwie do takowych należy drenaż limfatyczny. A czym tak naprawdę jest drenaż limfatyczny? Choć brzmi groźnie i nasuwa nam na myśl jakiś bardzo inwazyjny i bolesny zabieg, jest to jedynie spokojny masaż, który ma na celu usprawnić krążenie limfy.

Jest to więc zabieg o bardzo pozytywnym wpływie na zdrowie, jednak może mieć także zaskakujące efekty na wygląd zewnętrzny, bowiem w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi jest fantastycznym pomocnikiem w jakże trudnej i żmudnej walce z cellulitem. Drenaż limfatyczny pozwala zapobiec wszelkiego rodzaju chorobom, które wynikają z obrzęków spowodowanych zaburzeniami przepływu krwi, wspomaga redukcję cellulitu oraz jest świetną drogą do stanu przyjemnego odprężenia.

Warto więc wybrać się do SPA na taki zabieg, mając na uwadze zarówno swoje zdrowie, jak i stan umysłu.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.