Amerykańska muzyka

Oczywiście w dzisiejszych czasach wielu różnych artystów nagrywa swoje albumy właśnie w Stanach Zjednoczonych i dzięki temu można tam znaleźć właściwie każdy gatunek muzyczny. Jednakże w przeszłości to jazz, country i hip – hop odgrywały w USA ważniejszą rolę.

Jazz narodził się około 1900 roku w Nowym Orleanie, a najpopularniejszym artystą związanym z tym gatunkiem był zapewne Louis Armstrong. Jako że na początku jazz rozwijał się wyłącznie w środowiskach afroamerykańskich, w których w tym czasie występowali potomkowie niewolników, muzyka ta związana była z dużą dozą improwizacji (ludzie ci nie znali nut).

Natomiast muzyka country odnosiła się zawsze do kowbojskich opowieści i ballad. Zazwyczaj grana była też na bardzo prostych instrumentach, ale jej popularność przetrwała w USA do dziś.

Hip – hop narodził się, tak jak jazz, w środowiskach afroamerykańskich i bardzo często kojarzony jest z gettami. W dzisiejszych czasach jest on znacznie bardziej popularny od muzyki country i zdołał się zadomowić także w innych krajach.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.