Alternatywy dla all inclusive

Alternatywą dla oferty all inclusive jest opcja określana mianem HB oraz propozycja BB. Co dokładnie oznaczają te dwa skróty? Otóż, pierwszy dotyczy formy wyżywienia hotelowego, która obejmuje swym zakresem śniadania oraz obiadokolacje. Drugi skrót, to powszechnie znana opcja „bed and breakfast”, w ramach której goście wykupują w hotelu noclegi wraz ze śniadaniami, jednak już bez obiadokolacji. Jak łatwo zauważyć, zarówno propozycja HB, jak i BB, są mniej ekskluzywne od all inclusive.

Wybierają je przeważnie te osoby, który podczas wakacji są nastawione przede wszystkim na zwiedzanie oraz aktywny wypoczynek poza hotelem. Niektórzy wolą także samodzielnie poszukiwać urokliwych knajpek z regionalnym jedzeniem, co daje im poczucie większej swobody oraz możliwości decydowania. W ten sposób zdecydowanie lepiej można poznać kulturę oraz styl życia mieszkańców danego kraju. Trzeba jednak przyznać, że jest to coraz rzadziej praktykowany sposób spędzania wakacji.

Prawdopodobnie przyczyny takiego stanu tkwią w zmianie filozofii urlopowej – na co dzień zabiegani i zapracowani ludzie, na urlopie często pragną zwyczajnie nic nie robić.

Bartosz
News Reporter
Interesuje się informatyką i grami planszowymi. Uwielbia grać w pokera. Wielbiciel dobrych alkoholi i bałkańskiego jedzenia.